Адитивні технології в автоматизації виробничих процесів

Сучасне промислове виробництво з кожним днем стає все більш автоматизованим. Скорочення ручної праці дає змогу виключити помилки й людський фактор, а також підвищити ефективність конвеєрної лінії.

TeleTec не відстає від світових трендів: інженери компанії розробили автоматизовану паяльну станцію. Сконструйований робот здатний виконувати роботу за двох монтажників. Директор департаменту виробництва й технологічної політики TeleTec Денис Поліщук розповів нам про це в інтерв’ю.

Яку роботу виконує автоматизована паяльна станція?

Автоматизований робот призначений для паяння вивідних компонентів. За його допомогою ми паяємо плати для лічильників електроенергії та вуличних світильників. Фактично станція виконує роботу монтажника.

З чого складається робот?

Якщо не враховувати робочого місця оператора, станція складається з двох паяльних автоматів. Кожен з них має такі компоненти:

 • каркас;
 • персональний комп’ютер із софтом для керування автоматом;
 • рухома балка, що переміщує жало паяльника у трьох осях;
 • блок керування балкою та механізмами автомата;
 • паяльник;
 • механізм подання припою в зону паяння;
 • механізм автоматичного очищення жала паяльника;
 • локальна витяжка.

Як цей механізм працює?

Перед початком робочого процесу оператор вмикає паяльні автомати й паяльники, а потім вибирає програму паяння. Для кожного типу плат інженери розробляють окрему програму паяння. Її пишуть на G-кодах за координатами точок паяння на платі.

Плату поміщають у відповідну каретку й розміщують на ній потрібні електронні компоненти. Потім каретку з платою встановлюють у ложемент паяльного автомата і вмикають програму паяння.

Далі «справа техніки»: рухома балка з паяльниками паяє компоненти до доріжок плати. Коли програма паяння закінчена, оператор оглядає плату й у разі браку паяння виправляє помилки. Після цього цикл робочого процесу повторюється.

Чи потрібне для такої станції потужне джерело живлення?

Ні. Робот працює від мережевої напруги 220 В.

У чому перевага такого робота?

Головні переваги — автоматизація та безперервність процесу паяння впродовж усієї зміни. Завдяки тому, що станція працює одночасно з двома платами, оператор забезпечує подвійну продуктивність, якщо порівнювати зі звичайним паянням руками. Водночас операторові станції не потрібна така висока кваліфікація, як у монтажника, що паяє плати вручну.

Як довго окуповуватимуться витрати на проектування і створення такого робота?

Термін окупності — всього півтора року. Такого гарного результату вдалося досягти завдяки адитивному виробництву нашої компанії.

Яку роль відіграло це виробництво для проектування станції?

Більшість пластикових деталей створена за допомогою 3D-друку з поліаміду. Для нашого прототипу було недоцільно виготовляти серійні форми для лиття пластмаси.

Це не перший випадок, коли на виробництві використовують адитивну технологію MJF. Ми регулярно застосовуємо 3D-друк, щоб виготовити деталі для оснащення стендів, інструментів та іншого обладнання для TeleTec.

Тепер компанія планує вивести складання автоматизованих паяльних станцій у серійне виробництво. За словами представників компанії, такі роботи допоможуть виробникам електроніки підвищити ефективність робочого процесу, оптимізувати собівартість продукції та поліпшити її якість.

Рекомендовані статті

Як замовити друк на 3D-принтері

 • 1. Завантажте свою 3D-модель
 • 2. Вкажіть кількість і колір
 • 3. Оплатіть замовлення
 • 4. Ми друкуємо виріб
 • 5. Надсилаємо службою доставки