3D-друк для автосервісів

Технологія MJF розширить набір інженерних переваг та оптимізує виробничі процеси вашої автомайстерні. Використовуйте її, щоб реалізувати найсміливіші ідеї та проекти.

За допомогою 3D-сканерів відтворюємо моделі ливарних форм, інструментів, металоконструкцій, окремих деталей автомобілів, предметів декору та друкуємо їх.

Як застосовують технологію MJF автосервіси

 • 3D-друк автомобільних компонентів, складових частин і механізмів

  Друкуйте унікальне, рідкісне та зняте з виробництва комплектовання для автомобіля. Деталі виготовляються на промисловій лінії 3D-друку Hewlett Packard Jet Fusion 5210 з полімеру HP PA 12. Готовий виріб не потребує постоброблення й фарбування.

 • Друк прототипів і функційна перевірка

  Створюйте прототипи й тестуйте вироби перед серійним виробництвом. Технологія HP Jet Fusion дає змогу друкувати деталь у деталі, шарнірні з’єднання та 3D‑моделі будь-якої складності. Друк виробів забирає не більше як тиждень, що дає змогу швидко виготовити деталь, перевірити її характеристики та за потреби доопрацювати модель прототипу.

Переваги 3D-друку

 • 01

  Швидше за лиття

  Не треба чекати місяці, поки виготовлять пресформу. Друк за технологією MJF займає лише кілька днів. Це дає змогу швидко створити прототип у найкоротший строк.

 • 02

  Швидкий вихід на ринок

  Швидкий вихід на ринок З першого разу важко створити точну пресформу. Завдяки 3D-друку виріб можна швидко протестувати і за потреби доопрацювати 3D-модель без фінансових ризиків та зірваних дедлайнів.

 • 03

  Складні форми

  На промисловій лінії 3D-друку можна друкувати вироби складної форми — вкладені конструкції, шарнірні з’єднання і навіть ланцюги. Готові деталі не треба склеювати чи спаювати, тому вироби будуть безшовні. Лиття з такими завданнями не впорається.

 • 04

  Окупність на обсягах до 1000 виробів

  3D-друк — вигідна альтернатива литтю за умови дрібносерійного виробництва. Замовник не вкладає значних коштів на виробництво пресформи, що дає змогу отримати прибуток уже після першої партії друку.

 • 05

  Переваги складної геометрії

  Технологія MJF дає багато можливостей у дизайні — можна друкувати вироби з пористою, перфорованою або рифленою поверхнею. Готові конструкції будуть легкими та міцними водночас.

 • 06

  Допомагає дізнатися попит

  Перевірте потрібність продукції перед серійним виробництвом. Надрукуйте невелику партію виробів і дізнайтеся, наскільки продукт цікавий покупцям.

 • 07

  Кастомізування та подальше обробляння

  На замовлення клієнта надруковані вироби можна брендувати: розмістити на них унікальний напис, логотип і QR-код. Готові деталі легко доопрацювати — відшліфувати й пофарбувати.

 • 08

  Зручно розробляти продукт

  Один цикл друку займає 3—5 днів, що дуже зручно під час розроблення прототипу. Виріб можна протестувати, доопрацювати 3D-модель і ще раз надрукувати з урахуванням правок. Це не вимагатиме багато часу або великих фінансових витрат.

Часті питання

 • Як отримати зразки виробів?

  Наприкінці екскурсії кожний відвідувач отримає в подарунок набір демонстраційних виробів. Він містить корпуси, прототипи, частини механізмів, фігурки й сувеніри. Ви зможете перевірити ці деталі й показати колегам на виробництві.

  Демобокс можна отримати й без візиту на виробництво — для цього залиште заявку на сторінці демонстраційних зразків.

 • Що входить у набір демобокса?

  Набір містить вироби з 5 галузей

  Ми регулярно оновлюємо демонстраційний набір. Він завжди містить 7–10 виробів для різних сфер застосування:

  Прототипи 

  Робочі зразки деталей і готових виробів з якісним обробленням поверхні. 

  Корпуси пристроїв

  Збірні корпуси електронних пристроїв для контрольного збирання та застосування в готових продуктах.

  Частини механізмів

  Робочі елементи виробів: шестерні, кріплення, трубки й шарнірні з’єднання.

  Медичні вироби

  Моделі суглобів, щелеп та інших органів, респіратори, перехідники для апаратів ШВЛ та інше медичне обладнання.

  Фігурки й брелоки

  Сувеніри, фігурки персонажів, брелоки з деталізованими логотипами й написами. Якість обробки не поступається литтю.

 • Що таке демобокс?

  Демобокс — набір виробів, надрукованих за технологією Multi Jet Fusion. Він містить прототипи, корпуси, рухомі деталі, анатомічні моделі, фігурки й брелоки.

  Усі деталі створено з поліаміду HP PA 12. Їх можна перевірити на міцність, пористість, випробувати стійкість до води, а також до низьких і високих температур. Демобокс допоможе зрозуміти, чи підходить технологія Multi Jet Fusion для вашого проекту.

 • Які строки друку?

  Цикл друку триває 3–5 днів. За цей час деталь друкують, охолоджують і обробляють піскоструменем.

 • Які матеріали ви використовуєте для друкування прототипів?

  Ми друкуємо вироби з фірмового поліаміду від Hewlett Packard. Матеріал HP PA 12 міцніший і стійкіший до хімічного впливу, ніж ABS і фотополімери.

  ABS-пластик плавиться за температури 105 °C, HP PA 12 — за температури 187 °C. Поліамід стійкий до навантажень і вібрацій, його використовують в аерокосмічній та автомобільній сферах.
  Міцність виробу залежить не тільки від матеріалу, а й від товщини стінок. Щоб досягти ліпшого результату, дотримуйтеся наших рекомендацій щодо підготування моделей до друку.

 • Які сертифікати безпеки має матеріал друку PA 12?

  Ми гарантуємо, що надруковані вироби безпечні. У поліаміді PA 12 немає важких металів, фталатів чи бісфенолу А; з нього друкують навіть іграшки.

  Поліамід PA 12 відповідає європейським і американським вимогам щодо біосумісності й пожежної безпеки.

 • З якого матеріалу ви друкуєте вироби?

  Для лінії HP Jet Fusion 5210 використовують фірмовий поліамід, розроблений компанією Hewlett Packard — поліамід PA 12. Матеріал зберігає властивості й форму в широкому температурному діапазоні: від −50 °C до 150 °C. Поліамід PA 12 стійкіший до високих температур, ніж ABS-пластик: перший плавиться за температури 187 °C, другий — за 105 °C.

  PA 12 витримує фізичні навантаження та вібрації: матеріал використовують в автомобільній та аерокосмічній сферах. На міцність виробу впливають особливості конструкції та товщина її стінок. Дотримуйтеся наших рекомендацій з підготування моделей до друку, щоб розробити оптимальну модель виробу.
  Докладніше про поліамід PA 12 — в документі Hewlett Packard.

 • З якою швидкістю друкує HP Jet Fusion 5210?

  За повного завантаження максимальний час друку — 12,5 год. Якщо робочу камеру принтера заповнено частково, час пропорційно скорочується.

  Деталі не можна діставати з приладу відразу після друку: миттєве охолодження негативно впливає на їхні механічні властивості. За прискореного режиму повна камера охолоджується 4 години, а природним шляхом — до 30 годин. Охолодження відбувається в окремому модулі, тому продуктивність лінії не знижується.

 • Яка точність друку MJF?

  Принтер HP Jet Fusion 5210 наносить шари полімеру завтовшки 80 мікронів з горизонтальною роздільною здатністю 1200 × 1200 точок на квадратний дюйм (dpi). Допустима похибка друку — 0,08—0,1 мм.

  Горизонтальна роздільна здатність — максимальна точність рухів друкувальної голівки по осях X та Y. Що вище значення, то тонша деталізація. Вертикальна роздільна здатність — мінімальна товщина полімерного шару, що наноситься за один прохід. Що тонший шар, то гладша поверхня виробу.

 • Якого кольору будуть вироби?

  Результат друку за технологією Multi Jet Fusion — деталі сірого кольору. Такий на вигляд поліамідний порошок у готових виробах.

  На замовлення клієнта ми можемо пофарбувати надруковану деталь. Доступні два кольори для фарбування: чорний і графітовий. Докладніше про послугу фарбування ви можете дізнатися в нашого менеджера.

 • Який пило- і вологозахист мають вироби?

  Для друку ми використовуємо поліамід HP PA 12. Це дає змогу створювати корпуси й деталі з пило- та вологозахистом IP67.

  Готовим виробам не шкодить контакт з дрібнодисперсним пилом. Фізичні властивості зберігаються в разі контакту з дощем, струменем води або морськими хвилями. Допустиме 30-хвилинне занурення у воду на глибину до 1 метра. Через високу щільність полімеру виріб практично не вбирає води, зберігаючи габарити у вологому середовищі.

 • Чи виконуєте ви подальшу обробку виробів?

  Готові вироби проходять тільки піскоструминну обробку, щоб видалити залишки полімеру. Опційно надаємо послуги фарбування.

  Доступні два методи:

  1. Фарбування (dyeing) — класичне занурення деталей у резервуар з барвником. 

  2. Струминна обробка графітом — схоже на піскоструминне, але як абразив використовують вуглець і скло, що надають виробу темно-сірого кольору.

  Фарбування та струминна обробка — недорогі й ефективні способи отримати виріб з якісним обробленим покриттям.Доступні кольори — графітовий, чорний і сірий. Незабаром ми додамо й інші варіанти покриттів.

 • Чим склеювати вироби з поліаміду HP PA 12?

  Для склеювання виробів з поліаміду PA 12 Hewlett Packard рекомендує використовувати такі різновиди клею:

  1. Ціанокрилат (або «Суперклей»).
  2. Hewlett Packard радить Loctite 401 і 406.
  3. Епоксидну смолу.
  4. Неопреновий клей.

  З’єднання вийде надійнішим, якщо поверхні виробу ошкурити й очистити перед склеюванням.

 • Чим технологія Multi Jet Fusion відрізняється від SLS?

  Як і селективне лазерне спікання (SLS), Multi Jet Fusion — порошкова технологія 3D-друку. На відміну від SLS, де полімер точково сплавляють лазером, у технології MJF порошок обробляють сполучною речовиною та спікають інфрачервоним світлом.

  Якщо SLS-принтер завантажено на 100%, на спікання й охолодження деталей витрачається до 30 годин. У MJF друк займає 12,5 години, а прискорене охолодження — 4 години.

  Для друку за технологією MJF використовують поліамід PA 12. Матеріал дає змогу створювати більш щільні й менш пористі вироби, ніж це можливо за селективного лазерного спікання. У виробів, надрукованих за технологією MJF, стабільні механічні властивості, деталізованіша й гладкіша поверхня.

  Якщо вам потрібні вироби зі складним дизайном, тонкими стінками, написами й логотипами, то Multi Jet Fusion і PA 12 підходять якнайкраще.

  Докладніше про технологію Multi Jet Fusion:
  https://www.youtube.com/watch?v=sxjsZ5XKmbU

 • Чим поліамід HP PA 12 відрізняється від ABS і фотополімерів?

  Ми друкуємо вироби з фірмового поліаміду від Hewlett Packard. Матеріал HP PA 12 міцніший і стійкіший до хімічного впливу, ніж ABS і фотополімери.

  ABS-пластик плавиться за температури 105 °C, HP PA 12 — за температури 187 °C. Поліамід стійкий до навантажень і вібрацій, його використовують в аерокосмічній та автомобільній сферах.

  Міцність виробу залежить не тільки від матеріалу, а й від товщини стінок. Щоб досягти ліпшого результату, дотримуйтеся наших рекомендацій щодо підготування моделей до друку.
  Докладніше про поліамід PA 12 — у специфікації Hewlett Packard.

 • Як відбувається друк на принтері HP Jet Fusion 5210?

  3D-друк має кілька етапів:

  1. Візуалізація

  3D-модель завантажують у HP SmartStream 3D Build Manager — додаток, що перетворює її на завдання для принтера. Простір із синіми межами — робоча область принтера. Розмір цієї камери 380 × 284 × 380 мм. Коли деталі «укладено», програма готує завдання для друку.

  2. Підготування принтера

  У контейнер для матеріалу друку завантажують порошок, потім його встановлюють у принтер. Усе готове до запуску. З цього поліаміду друкують виріб.

  3. Друк

  Принтер наносить шар порошку та сполучної речовини. Потім спікає їх інфрачервоним світлом. Коли шар готовий, друкувальна головка наносить наступний. У вирішенні Hewlett Packard увесь шар сплавляється одночасно.

  4. Охолодження

  Щоб вироби зберегли експлуатаційні властивості й не стали крихкими, їх охолоджують поступово. У звичайному режимі деталі остигають до 12 годин. У цей час HP Jet Fusion 5210 уже створює нову партію виробів. Принтер підтримує режим примусового охолодження — за 4 години, але в цьому випадку немає гарантії, що готові вироби збережуть ту саму міцність, що й за звичайного охолодження.

  5. Очищення

  Multi Jet Fusion — порошкова технологія друку, тому готові вироби треба очистити від залишків поліаміду. Для цього інженери Infomir використовують станцію очищення.

  Після цього деталі готові до використання без додаткової обробки. Якщо треба, ми фарбуємо їх у чорний або сірий колір. Після цього деталі надсилаємо клієнтові.

 • Чи надаєте ви послуги 3D-сканування та моделювання?

  Наші спеціалісти працюють з готовими 3D-моделями. Якщо треба розробити модель або отримати її за допомогою 3D-сканування, радимо перевірених партнерів.

Як замовити друк на 3D-принтері

 • 1. Завантажте свою 3D-модель
 • 2. Вкажіть кількість і колір
 • 3. Оплатіть замовлення
 • 4. Ми друкуємо виріб
 • 5. Надсилаємо службою доставки