Нові можливості для виробників: які завдання розв’язує 3D-друк?

За даними опитування Sculpteo, 2018 року 66% виробників у США, Європі та Азії мали 3D-принтери. Адитивне виробництво затребуване, адже ця технологія допомагає створювати унікальні продукти за короткі строки та прийнятною ціною.

Які ще переваги має 3D-друк і як допомагає у виробництві?  

3D-друк використовують Ford, Mercedes, Audi та Ferrari. BMW понад десять років застосовує адитивні технології у виробництві: 2018 року компанія випустила мільйонну деталь, надруковану на 3D-принтері.

— Уявімо суперкар лімітованої серії. Йому потрібні торпеда, бампер, частини салону та інші пластикові елементи. Якщо виробник їх відливає, для кожної деталі йому доведеться замовити прес-форму ціною від 7 тисяч до 20 тисяч доларів США.

Якщо тираж мільйонний, вкладення окупиться, але для серії з 200–300 автівок собівартість деталей буде занадто високою. У таких випадках ефективніший 3D-друк.

Віктор Артющенко, 

комерційний директор Infomir:

Переваги 3D-друку

 • Менший ризик на етапі тестування. Часто створити ідеальну прес-форму з першого разу не виходить через помилки в 3D-моделі. Їх помічають, коли прес-форма вже готова й оплачена. Тривимірний друк допомагає вдосконалювати дизайн без фінансового ризику.
 • Швидкий вихід на ринок. Щоб випустити першу партію, не треба чекати три місяці, поки виготовлять прес-форму. Виробник може одночасно запускати виробництво, вивчати попит споживачів і допрацьовувати продукт.
 • Нові форми. Тривимірний друк допомагає створювати складні цілісні вироби: ланцюги, шарнірні сполучення та вкладені конструкції. Лиття з такими завданнями не впорається.

На 3D-принтері можна надрукувати цілісні конструкції, вкладені одна в іншу

 • Окуповується за обсягу до 1000 виробів. У литті завжди є найменша партія виробів, лише так можуть окупитися витрати на форми. 3D-друк знімає ці обмеження і робить рентабельним навіть одиничне виробництво.
 • Допомагає визначити попит. Виробники створюють невеликі партії виробів і на них перевіряють зацікавленість користувачів товаром.
 • Кастомізація. Кожен друкований виріб може мати унікальний логотип, QR-код або напис.

На дрібносерійному виробництві 3D-друк набагато ефективніший за лиття. Це найраціональніший спосіб випустити продукт тиражем до 1000 одиниць, коли замовляти прес-форму невигідно.

Ще до серійного виробництва друк допомагає дізнатися, чи подобається продукт покупцям. Випускаємо пробну партію з 10 одиниць — якщо продукт «не пішов», змінюємо дизайн і випускаємо ще 10. «Пішло» — друкуємо 500. Якщо все розкупили, замовляємо прес-форму.

Віктор Артющенко, 

комерційний директор Infomir:

Переваги складної геометрії

3D-друк впорається з моделями будь-якої форми. На думку учасників опитування Sculpteo, це основна перевага адитивного виробництва.

Технологія підходить для виробів з пористою або перфорованою поверхнею. Сьогодні друкують архітектурні макети, шоломи, унікальні чохли для смартфонів і навіть протези.

3D-друк підходить для складних виробів з індивідуальними розмірами

Немає обмежень за розмірами виробів

Білд-юніт — це камера 3D-принтера, де створюють модель. Її розміри обмежені, але це не заважає створювати деталі з будь-якими габаритами. Для цього модель ділять на частини, друкують, а потім склеюють.

Щоб склеювання було надійним, частини великої моделі друкують у вигляді пазлу

Приклад великих деталей — бампери, торпеди та інші елементи салону та кузова авто. Щоб конструкція була міцною, треба правильно визначити місця склеювання та розподілити її на частини. Важливе правило: модель не можна «різати» по рівних лініях — таке з’єднання вийде слабким, і конструкція може розійтися. Фахівці Infomir приймають такі замовлення тільки на електронну пошту, бо онлайнкалькулятори поки не вміють ділити моделі на частини.

3D-друк заощаджує гроші та допомагає швидше виходити на ринок. Адитивне виробництво поки не може замінити лиття: друк допомагає перевірити ідею і без ризику доопрацювати форму виробу. Завдяки йому виробники не витрачають ресурси на непотрібні продукти.

Рекомендовані статті

Як замовити друк на 3D-принтері

 • 1. Завантажте свою 3D-модель
 • 2. Вкажіть кількість і колір
 • 3. Оплатіть замовлення
 • 4. Ми друкуємо виріб
 • 5. Надсилаємо службою доставки