Стартап Orthos Impress: «невидиме» й безболісне корегування усмішки

Промисловий 3D-друк допомагає спрощувати виробництво в багатьох галузях: будівництві, архітектурі, машинобудуванні, аерокосмічних розробленнях, дизайні та навіть у медицині. У цій статті ми розповімо, як Infomir 3D Printing допоміг українському стартапу Othos Impress.

Про що стартап Orthos

Стоматологічні клініки Orthos надають послугу «невидимого» вирівнювання зубів. Ця вузькоспрямована медична практика охоплює комплекс сучасних технологій. Для успішного лікування пацієнтові треба відвідати ортодонта і зробити 3D-сканування щелепи. За знімками зубів лікарі виготовляють корегувальні елайнери — прозорі пластикові капи. Пацієнт отримує їх поштою або особисто, після чого носить 22 години на добу.

Контроль лікування відбувається дистанційно, але за потреби пацієнти можуть відвідати ортодонта особисто. Строк лікування триває від 4 до 15 місяців. При цьому процес корегування усмішки абсолютно безболісний і в 2—3 рази швидший, ніж у разі використання брекетів.

Як з’явився стартап

Засновник Orthos — ортодонт Тарас Семенюк. Щоб відкрити першу клініку, лікар продав квест-кімнату, яку створив ще в студентські роки. Ще частину коштів він дістав у борг від батьків (теж лікарів) і за кредитною держпрограмою. На цей стартовий капітал Тарас Семенюк у 2017 році відкрив першу клініку Orthos.

До 2022 року стартап масштабувався. Клініки Orthos з’явилися в чотирьох містах: у Києві, Хмельницькому, а також у Львові та Дніпрі. При цьому скористатися послугами клініки можуть мешканці всіх міст України — клієнтів консультують дистанційно, а елайнери для вирівнювання зубів надсилають поштою.

Використання 3D-друку

Після укладання договору з клієнтом клініці треба виготовити від 30 до 60 унікальних моделей елайнерів з поліуретану. Строк виконання — 21 день. При цьому для кожної унікальної капи треба створити фізичну модель щелепи. Точність таких виробів має бути максимальною — від цього залежить ефективність лікування.

Щоб створити потрібну кількість точних моделей для елайнерів вчасно, клініка використовує промислову лінію 3D-друку HP Jet Fusion 5210 в Infomir 3D Printing. Технологія дає змогу створювати вироби з мінімальною товщиною шару 80 мікронів і роздільною здатністю 1200 DPI, що забезпечує максимальну точність готових виробів.

Для друку моделей для елайнерів використовують біосумісний матеріал — поліамід HP PA 12. Його властивості дають змогу створювати міцні вироби, стійкі до впливу вологи, ультрафіолету та хімічних речовин.

Тарас Семенюк, засновник клініки Orthos:

Щоб виробляти елайнери, нам потрібні моделі щелеп. Ми друкуємо їх дуже багато, і якоїсь миті власне виробництво перестало з цим справлятися. Ми попросили допомоги в Infomir 3D Printing — завдяки їхньому надточному друку ми виготовляємо комфортні й ефективні елайнери.

Infomir 3D Printing виготовляє для Orthos 300—400 унікальних моделей щелеп щотижня. При цьому потужностей принтера вистачить для друку 350 моделей на день.

Клініки Orthos уже стали партнером багатомільйонного іспанського стартапу Impress. У 2022 році Orthos Impress планують відкрити велику стоматологічну клініку в Києві, а також філії в Одесі, Харкові, Вінниці та Запоріжжі.

Рекомендовані статті

Як замовити друк на 3D-принтері

  • 1. Завантажте свою 3D-модель
  • 2. Вкажіть кількість і колір
  • 3. Оплатіть замовлення
  • 4. Ми друкуємо виріб
  • 5. Надсилаємо службою доставки