Стартап PigPug: як 3D-друк допомагає дітям зі СДУГ

Випускаючи на ринок новий продукт, дуже важливо врахувати всі деталі його виробництва: характеристики якості, термін виготовлення, окупність і безпеку виробу. До медичних стартапів вимоги ще суворіші: від цього залежить здоров’я й добробут пацієнтів. У цій статті ми розповімо історію створення й успіху одного з таких стартапів, партнера Infomir 3D Printing — PigPug.

Про що стартап PigPug

PigPug — це комплексна система для тренування мозку дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності, або СДУГ. Це розлад розвитку нервової системи. Доросла людина може порівняти його з синдромом емоційного вигоряння, що виник унаслідок хронічного стресу. Такий діагноз є в 10% дітей.

Нейрогарнітура PigPug

Для СДУГ характерні:

 • стійкі порушення уваги;
 • імпульсивність;
 • гіперактивність.

Найбезпечніший і найефективніший спосіб лікування СДУГ — нейрофідбек-терапія. PigPug спроектував систему нового покоління такої терапії. Для її роботи використовують технологію біологічного зворотного зв’язку (БЗЗ) на основі електроенцефалографії (ЕЕГ) та штучний інтелект.

Як з’явився PigPug

Автор проекту — програміст Віталій Карпейчик. 2017 року він вирішив організувати стартап, що допомагає дітям зі СДУГ. Інноваційна ідея та соціальна спрямованість проекту допомогли зібрати команду кваліфікованих медиків, програмістів, дизайнерів, інженерів і датасаєнтистів.

Фахівці мали три основні завдання:

 • навчити дітей навичок розслаблення;
 • допомогти їм усвідомлено концентрувати й перемикати увагу;
 • підвищити їхню стресостійкість та успішність у школі.

Команда оцінила всі переваги й недоліки вже розроблених систем і вирішила розробити унікальний продукт — найліпший у своєму сегменті. Так 2018 року з’явився проект PigPug.

Як це працює

Завдяки командній роботі вдалося створити систему PigPug, що поєднує штучний інтелект, програмне забезпечення й портативні електроенцефалографи. Продукт складається з чотирьох частин:

Платформа для телемедицини. Її використовують батьки, щоб самостійно займатися з дітьми, а також консультуватися з фахівцями БЗЗ ЕЕГ. Діти отримують нейрофідбек-терапію онлайн, що дозволяє їхнім батькам заощаджувати час і гроші.

Технологія ШІ. Штучний інтелект аналізує активність мозкових хвиль, діагностує тип неврологічно-поведінкового розладу розвитку й пропонує початкові протоколи лікування.

Гарнітура. Комфортні портативні електроенцефалографи (ЕЕГ-гарнітури) для дітей. Фіксують біоелектричну активність мозку та передають дані до ШІ.

Додатки. Навчальні ігри й додатки для мобільних платформ допомагають дітям поліпшувати увагу. У процесі гри використовують методи нейробіокерування, що дає змогу дитині вдосконалювати навички навчання.

Завдяки комплексному підходу PigPug корекція СДУГ стала доступною та комфортною для дітей і їхніх батьків. Ефективність системи підтвердили ще на стадії ранніх досліджень Proof of concept. Уже 40 малюків пройшли базовий курс і досягли значних результатів після 5—6 занять.

Використання 3D-друку

Команда PigPug регулярно працює над проектом і поліпшує систему. Одне з пріоритетних завдань — розробити максимально комфортну ЕЕГ-гарнітуру. Готові вироби використовуватимуть активні діти, тому корпус пристрою має бути легкий, міцний, приємний на дотик і виконаний з біосумісного матеріалу.

У процесі розробляння нейрогарнітури для тестів знадобилися функційні прототипи. Друк зразків замовили в Infomir 3D Printing на лінії промислового друку HP Jet Fusion 5210.

Завдяки порошковій технології MJF-друку вдалося досягти потрібних фізичних характеристик деталей і створити вироби з високою деталізацією. Надруковані моделі гладкі, міцні й без східчастої текстури. Продукція вийшла готовою для використання без додаткового постобробляння. Завдяки цьому команда PigPug змогла швидко й економно перевірити дизайн і функційність деталей гарнітури.

Ми плануємо рости й розвиватися, розробляти й випускати нові продукти.

Завдяки Infomir 3D Printing наша компанія скоротила витрати на виробництво та значно зменшила час виготовлення дослідних зразків. Ми задоволені результатом співпраці й рекомендуємо компанію Infomir 3D Printing як надійного та професійного партнера.

Андрій Плечко,

співзасновник PigPug, експерт у галузі нейрофідбеку
Віталій Карпейчик,

засновник і CEO PigPug, експерт у галузі стартап-індустрії та iOS-розробляння

Використовуючи послугу 3D-друку від Infomir, команда PigPug стабільно отримує комплектування й прототипи для свого проекту. За потреби внести зміни до наявних 3D-моделей друк нових виробів не забере більше ніж тиждень. Завдяки цьому компанія швидко розвивається, а кваліфікована допомога дітям зі СДУГ стає дедалі доступнішою.

Рекомендовані статті

Як замовити друк на 3D-принтері

 • 1. Завантажте свою 3D-модель
 • 2. Вкажіть кількість і колір
 • 3. Оплатіть замовлення
 • 4. Ми друкуємо виріб
 • 5. Надсилаємо службою доставки