Стартап Elliscope: безпілотні дирижаблі — майбутнє повітроплавання

Щоб презентувати проект інвесторам, стартапам важливо не тільки озвучити переваги й бізнес-розрахунки, а й наочно показати модель або макет кінцевого продукту. На ранніх етапах не завжди вдається створити виріб швидко, якісно й економно — ланцюжок логістичних процесів ще не налагоджено, а проект навіть не почав приносити прибутку.

На прикладі українського стартапу Elliscope розповімо, як використання адитивних технологій дає змогу швидко й економно підготувати наочні зразки для презентації.

Про що стартап Elliscope

Команда Elliscope працює над проектуванням і розробленням гібридного літального апарата — дирижабля Aeronium. Розмір пристрою — 15 х 4 х 4 м. Апарат може рухатися зі швидкістю 150 км/год на висоті до 22 км і працювати без дозаправлення впродовж 3 тижнів.

Основне призначення девайса — сканувати поверхню Землі й досліджувати місцевість, щоб одержувати дані для аналітики. Застосовувати дирижабль можна буде й для інших цілей: ретранслювання сигналів зв’язку або вантажоперевезень.

Усі завдання для Aeronium надходитимуть із центру керування польотом або їх виконуватимуть в автономному режимі. Людині не треба перебувати в районі роботи дирижабля.

Як з’явився стартап

Команда Elliscope із самого старту складається з чотирьох осіб: Олексія Білоченка (CEO & founder), Владислава Стасюка (COO & co-founder), Дмитра Блажевського (Solution Architect) та Олександра Розіна (Head of Engineering). Увесь склад — це математики, інженери й програмісти. Ідея глобального виробництва дирижаблів виникла 2019 року під час спільної участі в гакатоні Nasa Space Apps Challenge. Безпілотники планували використовувати для боротьби з лісовими пожежами. Згодом розробники усвідомили, що апарати Aeronium можна застосовувати й для інших цілей.

Команда почала працювати над технічною стороною питання й планувати бізнес-модель проекту: писали програмне забезпечення, розраховували фізичні характеристики та проектували першу модель апарата. Процес ішов легко й упевнено завдяки знанням математики, фізики та програмування. Як наслідок Elliscope запросили на найбільшу IT-конференцію Європи — Web Summit, де команда продемонструвала свій проект, дістала корисний зворотний зв’язок від учасників і кілька запитів від інвесторів.

Використання 3D-друку

Щоб наочно показати свою розробку на Web Summit, команді Elliscope знадобилося зробити макет дирижабля. Метод лиття моделі не підходив через тривалість і високу вартість виготовлення пресформи. Тоді макет вирішили надрукувати на 3D-принтері. Технологія FDM не підійшла: надрукований виріб вийшов неякісним і крихким. Макет складався зі складних елементів, їх було неможливо відтворити, використовуючи FDM-друк.

Elliscope звернулися по допомогу в Infomir 3D Printing, щоб модель дирижабля надрукували за технологією MJF. Замовлення виконали протягом кількох днів. Готовий виріб вийшов міцним, монолітним і з високою деталізацією дрібних елементів.

Ми перевозили прототип безпілотника через усю Європу й не помітили жодної вади. Прототип витримав великі навантаження без пошкоджень. Від такого результату ми були в захваті!

Фахівці Infomir 3D Printing завжди відкриті до співпраці й дуже товариські. Максимально швидкий і якісний друк.

Дмитро Блажевський,

архітектор цифрових вирішень в Elliscope

На етапі виробництва функційних моделей Elliscope планує використовувати 3D-друк для створення статичних деталей, що не піддаються температурним навантаженням. Матеріал друку дає змогу виготовити міцні й легкі вироби, що дуже важливо для літальних апаратів.

Як планують використовувати дирижаблі Elliscope

В Elliscope мають намір запустити перший тестовий апарат Aeronium Junior до кінця 2022 року. Пристрій має злетіти на висоту 1 км і мати вантажопідіймальність понад 100 кг. Коли прототип пройде перші випробування, компанія випустить повнорозмірний дирижабль з вантажопідіймальністю 3 тонни й граничною висотою польоту до 22 км.

Дирижаблі можна використовувати для:

  • агропромисловості — апарати збиратимуть інформацію про поля, ґрунти й рослинні культури;
  • сканування інфраструктури — від тріщин на будівлях до протяжності доріг;
  • ретранслювання радіосигналів — можна створити покриття для зв’язку важкодоступних районів;
  • вантажоперевезень — вантаж можна відправити на сотні кілометрів.

Від початку пандемії COVID-19 багато холдингових компаній і фермери цікавилися нашим проектом. Відтоді й дотепер ми відчуваємо підтримку ринку й точно знаємо: ми все робимо правильно!

Дмитро Блажевський,

архітектор цифрових вирішень в Elliscope

Стартап працює над продуктом усього 3 роки і планує випустити перший робочий прототип вже у 2022 року. Реалізувати такий масштабний проект у короткі строки допоміг, зокрема, 3D-друк за технологією MJF. В Infomir 3D Printing завжди раді співпраці з цікавими й амбітними стартапами. З прикладами таких проектів можна докладніше ознайомитися в нашому розділі «Портфоліо».

Рекомендовані статті

Як замовити друк на 3D-принтері

  • 1. Завантажте свою 3D-модель
  • 2. Вкажіть кількість і колір
  • 3. Оплатіть замовлення
  • 4. Ми друкуємо виріб
  • 5. Надсилаємо службою доставки