Стартап Shooclee: як 3D-друк допоміг спростити догляд за взуттям

Стартапи — це не лише високотехнологічна розробка чи інтелектуальні програми для ґаджетів. Унікальним і запотребованим продуктом може бути будь-яка побутова конструкція, що спрощує життя людей. Приклад такого стартапу — Shooclee. У цій статті ми розповімо про цей виріб і те, як автори застосували 3D-друк для його розроблення.

Про що стартап

Shooclee — це технологія, розроблена для безпечного прання текстильного й спортивного взуття у пральній машині. Суть виробу дуже проста: два перпендикулярні штативи, що фіксують взуття, встановлюють і закріплюють у барабані пральної машини. Користуватися нею можуть навіть підлітки. Технологія призначена для людей, що ведуть активний спосіб життя, займаються спортом і пішим туризмом, і корисна для тих, хто регулярно використовує текстильне взуття (кеди, туфлі та кросівки). Стартап допомагає людям стежити за чистотою та гігієною свого взуття.

Як з’явився стартап

Технологію розробив інженер, програміст і батько двох дітей Олексій Несміянов. Поєднуючи роботу, активний спосіб життя й батьківство, він мусить постійно пересуватися між офісом, парками та спортзалами. Ідея розроблення конструкції Shooclee з’явилася, коли він повернувся додому в брудному взутті, бо грав з дітьми на траві в парку.

Вивчивши великі іноземні маркетплейси, Олексій дійшов висновку, що нині немає вирішення для простого й зручного прання кросівок у пральній машині — з доступних товарів були лише мішки для прання, що не підходять для взуття.

Програміст самотужки розробив прототип фіксатора. Першу конструкцію команда Shooclee зібрала з тримачів для телефона, але пізніше вирішили найняти інженерів, щоб доопрацювати конструкції до промислового зразка.

Використання 3D-друку

Розробляючи конструкцію, важливо було враховувати якість матеріалу й розміри конструкції — критичними були допуски технології виготовлення. Спочатку використовували лазерну технологію друку деталей. Цей спосіб не підійшов через агресивне середовище, де використовуватимуть кінцевий продукт, а також опір матеріалу.

Після серії тестів зі зміною розмірів і матеріалу виробу для Shooclee вирішили використати технологію друку Infomir 3D Printing. Фінальний варіант конструкції надрукували за допомогою порошкової технології друку MJF на промисловому 3D-принтері HP Jet Fusion 5210. Як матеріал друку використано поліамід HP PA 12. У результаті вийшли міцні та легкі вироби, стійкі до вологи й хімічних речовин.

Використовуючи технологію MJF для друку, Shooclee вдалося досягти потрібних характеристик виробів, яким не треба постоброблення. Деталі надрукували у стислі строки (5 робочих днів), що важливо, коли запускають стартап.

Автори стартапу також планують використовувати технологію MJF від Infomir 3D Printing і для інших продуктів:

Станіслав Плюснін, CEO Shooclee.clubМи використовуємо 3D-технології для перевіряння прототипів і виготовлення промзразків, а також виготовлення презентаційних зразків. Раді співпрацювати з Infomir, бо це топова команда професіоналів і високотехнологічне обладнання.

Перспективи Shooclee

Стартап почав переговори з однією з європейських мереж магазинів взуття й аксесуарів, що лідирує у виробництві кросівок і спортивного одягу. Також проведено попередні переговори про співпрацю з двома мейджорами хімічної промисловості. Компанія планує отримати інвестиції у II кварталі 2022 року й запустити продукт у промислове виробництво у IV кварталі 2022 року. Першим ринком запуску будуть США, ЄС і КНР.

Рекомендовані статті

Як замовити друк на 3D-принтері

  • 1. Завантажте свою 3D-модель
  • 2. Вкажіть кількість і колір
  • 3. Оплатіть замовлення
  • 4. Ми друкуємо виріб
  • 5. Надсилаємо службою доставки